wtorek, 17 lutego 2015

Pamiątka Chrztu Marcela

Muszę przyznać, że kartka, którą chcę dziś pokazać, jest jedną z moich ulubionych prac. Zamówiona przez Babcię, trafiła do małego Marcela z okazji jego Chrztu.
Miało być prosto i klasycznie, bez szaleństw i nieszablonowych rozwiązań. Pozwoliłam sobie jednak na drobne odstępstwa od tej reguły, dzięki czemu kartka nabrała charakteru.


Kartka chowa się w robionym na wymiar pudełku z grubego białego papieru z przezroczystym, foliowanym okienkiem. Bazą dla niej jest papier do akwareli o wysokiej gramaturze, delikatnie fakturowany. By przełamać jego czystą biel, użyłam pastelowej, błękitnej mgiełki oraz drugiej, pozostawiającej delikatnie brokatową poświatę.


Zamawiającej zależało na personalizacji, dlatego poza autorskimi życzeniami w środku kartki, na wieczku pudełka znalazła się papierowa "chorągiew" z imieniem dziecka. Jest też dyskretnie schowana kieszonka na banknoty.Główną ozdobą całości jest jednak kwiatowo-tekturkowa kompozycja. Niebieskie różyczki powstały w wyniku barwienia białych kwiatków mgiełkami i markerami. Widoczne różane listki wycięłam ze zwykłego bloku technicznego, a następnie dodałam im nieco koloru kredkami akwarelowymi. Napis podniosłam na kosteczkach dystansujących.

Żałuje tylko jednego - że zdjęcia kartki znów robione były w bardzo kiepskim oświetleniu.


Wykorzystałam:
- papier akwarelowy 300g
- papier Crafty Moly z kolekcji Peace&Love
- tekturki Crafty Moly (napis "Chrzest" oraz ramkę "Ida")
- róże i pręciki od Rapakivi
- litery od Rapakivi
- kosteczki dystansujące
- piórko, mini kaboszony, listki z "szuflady".


Pamiątka Marcelka bierze udział w wyzwaniach:10 komentarzy :

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka