piątek, 20 maja 2016

Gościnnie w Essach Floresach #2: kartka w pudełku

Minęło kilka (zapracowanych) dni, a przecież miałam pokazać Wam pozostałe gościnne prace dla Essów Floresów! Szybko nadrabiam zaległości i proponuję...

...romantyczną kartkę z pudełkiem do kompletu. Tworzyłam ją z myślą o ślubie, na który wybiera się wkrótce moja koleżanka. Chciałam w tej pracy połączyć jej gust (który sama określiła jako "wiejski") z romantycznym, tradycyjnym, ale jednak miejskim klimatem uroczystości.

Postawiłam na papiery z kolekcji "Lilie Polne" Galerii Papieru, które pięknie komponują się z kraftową bazą. Poszarpałam i postarzyłam co się dało, a dodatkowo wierzchnią warstwę papieru na kartce rozcięłam po przekątnej, tworząc przestrzeń dla koronki i główną oś kompozycji. Jestem bardzo zadowolona z uzyskanego efektu.
Ozdoby na kartce to przede wszystkim różne kwiaty - od dużej, polnej róży, przez tulipany i lilie, aż do maleńkich bladoróżowych różyczek. Spomiędzy kwiatów wychylają się ażurowe liście z wykrojnika Joy! Crafts. Oś kompozycji podkreśla elegancji tekturkowy zawijas, w którym się wprost zakochałam - szkoda, że ostatnio zniknął z essowych półek...
Do tego konopny sznurek (by podkreślić rustykalny gust Obdarowującej) i perełki (ukłon w stronę estetyki Młodej Pary). 
Pudełko nie jest już zdobione tak bogato, zachowałam je raczej w stonowanym stylu, nawiązującym jednak do kartki przez papiery i pewne charakterystyczne elementy (koronkę, sznurek, liście i perełki). Pozostawiłam jeszcze miejsce na baner z dedykacją - wciąż nie możemy się zdecydować, jak powinna ona brzmieć :)


Pracę zgłaszam na wyzwania:
 
  (darcia + tekturka + koronka + perełki)
  (koronka + kwiat + tekturka)


Pozdrawiam ciepło!

5 komentarzy :

 1. Piękna praca, Twoja sukienka zwyciężyła w moim wyzwaniu poproszę na maila adres do wysyłki prezentu, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem bardzo na tak! świetna kartka! Dziękuję za udział w wyzwaniu, Olga DT Eko-Deco.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna kartka .Dziękuję za udział w wyzwaniu na blogu Eco-Deco.

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczna praca! Dziekujemy za udział w wyzwaniu PC :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka