wtorek, 28 stycznia 2014

Zakładka na męskie lektury

Już dawno obiecałam Lubemu zakładkę do książki. W odpowiedzi na zapytanie o preferencje usłyszałam "czarno-czerwona i prosta". Myśląc o życzeniach M, przyszła mi do głowy książka, którą podarowałam mu jako pierwszy prezent - Jacek Piekara "Płomień i krzyż". Czerwono-czarna okładka, średniowieczne inspiracje, odwrócona religijność treści...
Moja inspiracja!


Cóż... Jest czerń, jest czerwień... ale tym razem prostota nie szła w parze z wizją artystyczną. Zakładka dostała czarno-srebrnych skrzydeł i aureolę z drutu. Fleur-de-lis nawiązuje do średniowiecznej symboliki królewskiej i rycerskiej, podobnie stylizowany inicjał. Zakładka owinięta jest barwionym na czarno cienkim sznurkiem - kojarzy mi się to z pętami skazańca, ale również z promieniami chwały, malowanymi na obrazach świętych.

Zakładka ma jednak drugą, mniej "mroczną" stronę...

Powstała ona z wykorzystaniem techniki decoupage oraz stempla z kolekcji Urban Stamps. Czerwień wciąż jest tu obecna, widoczna w spękaniach, jednak główną rolę odgrywa spokojny kolor kości słoniowej. Ponowiony został motyw lilii - tym razem w subtelniejszej wersji. Z serwetki wycięłam dwa "stemple pocztowe", które skojarzyły mi się z podróżowaniem. To dobry motyw na zakładkę dla M, gdyż książki towarzyszą mu w każdej podróży. Całość została dokładnie zafoliowana, by zniosła trudy niejednej lektury, dodatkowo skrzydła pociągnęłam lakierem wodnym do decoupage.

Reakcja Obdarowanego niech pozostanie moją tajemnicą...Zgłaszam pracę na wyzwania
Projekt Wagi Ciężkiej NIEKARTKOWE

5 komentarzy :

 1. Mało tego że moja imienniczka to jeszcze te same książki na półce ;)
  Zakładka bardzo pomysłowa - w 100% męska i świetna "ostra" kolorystyka.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow! Jestem pod ogromnym wrażeniem zarówno wykonania jak i pomysłu, wykorzystanej symboliki! Cudo. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawa jestem jak Luby zareagowal..... :D mi sie bardziej podoba ta nieczerwona strona, a calosc jest ok :) dzieki za udzial w wyzwaniu PWC :) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. skrzydła :) bardzo lubię ten motyw :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka